Bezpečnostné riziká

Autor: Ludvík Posolda | 18.10.2019 o 10:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  300x

Bezpečnostné riziká nášho štátu a v našom štáte – téma nanajvýš dôležitá aj vzhľadom na vývoj a stav, aj vzhľadom na aktuálne udalosti, resp. medializované informácie.Dnes začínam akýmsi prológom.

Predsedovia vlád v tomto volebnom období majú zvláštny „dvojitý“ meter na definovanie bezpečnostných rizík. Až taký zvláštny, že má galaktické rozmery.

Prvý (dnes už expremiér - hurá) videl bezpečnostné riziko v niekoľkých dlažobných kockách nájdených v kríkoch na námestí a zvolal kvôli tomu Bezpečnostnú radu Slovenskej republiky. Vraj hrozil štátny prevrat! Nuž – aj keby nešlo o pozostatky stavebných úprav námestia, s niekoľkými dlažobnými kockami proti po zuby ozbrojeným a vycvičeným mocenským zložkám – to chce väčšiu fantáziu, ako mali doteraz všetci tvorcovia sci-fi filmov dohromady.

Ten druhý (jeho nasledovník – žiaľ) nevidí bezpečnostné riziko v tom, že spoločníčka mafiána a jeho blízky obchodný partner sa dostanú na významné funkcie na Úrad vlády SR, kde prichádzali do kontaktu s informáciami najvyššieho štátneho utajenia. Treba zdôrazniť – originál talianskeho mafiána, príslušníka jednej z najobávanejších zločineckých skupín na svete. Toho, čo bol aktuálne odsúdený na vysoký trest odňatia slobody za pašovanie kokaínu a ešte donedávna si užíval na Slovensku vďaka priazni našich úradov čerpanie eurofondov, s najväčšou pravdepodobnosťou neoprávnene.

To, že v prvom prípade v situácii, keď nespokojnosť občanov vyvrcholila do najväčších demonštrácií od novembra 89, šlo o snahu odvrátiť pozornosť od osobnej zodpovednosti za hrozný stav, do ktorého sa naša krajina dostala, je jasné. A že v druhom prípade ide servilnosť voči svojmu predchodcovi a určite aj strach z neho a ľudí v jeho pozadí, je tiež jasné.

Čo nie je jasné, že tomuto ešte niekto uverí. Inak by už ani jeden z nich, ani ich strana neboli pri moci.

   Ludvík Posolda

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.

Minúta po minúte: Prezidentka odmieta sankcie za neúčasť na testovaní

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.


Už ste čítali?