Bezpečnostné riziká

Autor: Ludvík Posolda | 18.10.2019 o 10:19 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  300x

Bezpečnostné riziká nášho štátu a v našom štáte – téma nanajvýš dôležitá aj vzhľadom na vývoj a stav, aj vzhľadom na aktuálne udalosti, resp. medializované informácie.Dnes začínam akýmsi prológom.

Predsedovia vlád v tomto volebnom období majú zvláštny „dvojitý“ meter na definovanie bezpečnostných rizík. Až taký zvláštny, že má galaktické rozmery.

Prvý (dnes už expremiér - hurá) videl bezpečnostné riziko v niekoľkých dlažobných kockách nájdených v kríkoch na námestí a zvolal kvôli tomu Bezpečnostnú radu Slovenskej republiky. Vraj hrozil štátny prevrat! Nuž – aj keby nešlo o pozostatky stavebných úprav námestia, s niekoľkými dlažobnými kockami proti po zuby ozbrojeným a vycvičeným mocenským zložkám – to chce väčšiu fantáziu, ako mali doteraz všetci tvorcovia sci-fi filmov dohromady.

Ten druhý (jeho nasledovník – žiaľ) nevidí bezpečnostné riziko v tom, že spoločníčka mafiána a jeho blízky obchodný partner sa dostanú na významné funkcie na Úrad vlády SR, kde prichádzali do kontaktu s informáciami najvyššieho štátneho utajenia. Treba zdôrazniť – originál talianskeho mafiána, príslušníka jednej z najobávanejších zločineckých skupín na svete. Toho, čo bol aktuálne odsúdený na vysoký trest odňatia slobody za pašovanie kokaínu a ešte donedávna si užíval na Slovensku vďaka priazni našich úradov čerpanie eurofondov, s najväčšou pravdepodobnosťou neoprávnene.

To, že v prvom prípade v situácii, keď nespokojnosť občanov vyvrcholila do najväčších demonštrácií od novembra 89, šlo o snahu odvrátiť pozornosť od osobnej zodpovednosti za hrozný stav, do ktorého sa naša krajina dostala, je jasné. A že v druhom prípade ide servilnosť voči svojmu predchodcovi a určite aj strach z neho a ľudí v jeho pozadí, je tiež jasné.

Čo nie je jasné, že tomuto ešte niekto uverí. Inak by už ani jeden z nich, ani ich strana neboli pri moci.

   Ludvík Posolda

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Zákaz vychádzania pre netestovaných? Pochybnosti majú ústavní právnici aj prezidentka

Vláda riskuje, že Ústavný súd zruší testovanie skôr, ako sa začne.

Prezidentka odmieta sankcie za neúčasť na testovaní (minúta po minúte)

Pribudlo ďalších šesť úmrtí na Covid-19, zomrel aj lekár z Oravy.


Už ste čítali?